rüyada ceviz görmek

Rüyada ceviz görmek;

Hazine edilmiş mal şeklinde de yorumlanmaktadır. 

Rüyada ceviz ağacı görmek;

Kötü ve açgözlü bir adama işaret eder. Eğer rüyada ceviz ağacından düştüğünüzü gördüyseniz başınız belaya girecek fakat bu durumdan kurtulacaksınız demektir. Kurumuş ceviz ağacı görmek, maddi anlamda işlerinizin bozulacağı manasına gelir. 

Rüyada Hindistan cevizi görmek;

Ermiş bir kimsenin söyleyeceği bir laf şeklinde yorumlanmaktadır. Hindistan cevizi yüz için de cilt için de faydalı olmasından dolayı yüz bölgesine işaret etmekte ve enfeksiyon hastalığı manasına da gelmektedir. 

Rüyada ceviz kırdığını görmek;

Rüya sahibinin adını lekelemek için kurulmuş olan birtakım tuzaklardan kendini kurtaracağı ve haksızlıklardan kurtulacağı manasını taşır. Rüya sahibinin iş yerinde yükseleceğine ve zam alacağına da delalet eder. Ayrıca rüyada taş ile ceviz kırdığını görmek; zor bir işin üstesinden gelmek anlamını taşır.

Rüyada ceviz içi görmek;

Hayırlı rüyalardan biridir. Birisinin sizi sevmesi, sizin de o kişiyi sevmeniz manasına gelir. Ayrıca hayırlı bir kişi ile dünya evine girileceğine ve kişinin problemlerinin kısa zaman içerisinde çözülüp yok olacağına işaret eder. 

Rüyada ceviz ağacı dikmek;

Hem rüya sahibinin hem de ailesinin çok iyi bir yatırım yapacağı bu yüzden rahat bir döneme gireceğine ve zor durumda olan kişilere de yardım ele uzatacağına delalet eder. 

Rüyada ceviz çuvalı görmek;

Rüya sahibinin kendisini birçok anlamda ferahlatacak bir karar vereceğine delalet eder. Ayrıca iş hayatında başarı kazanılacağının da göstergesidir.

Rüyada ceviz toplamak;

Hayırlı ve güzel rüyalardan biridir. Rüyada ceviz topladığını görmek mal ve zenginliğe işaret eder. Eğer rüyada görülen cevizler kabuksuz ise rüya sahibi kendisine tam bir ömür yetecek kadar mala sahibi olur.

Rüyada ceviz ağacı sulamak;

Rüya sahibinin başı sıkıştığı bir anda gelecek yardım ile içinin rahatlayacağı ve iş hayatında iyi bir kariyer yapacağı şeklinde yorumlanır. 

Rüyada ceviz ağacının yıkılması;

Kişinin gereksiz bir kıskançlıktan dolayı eşi ile tartışacağına ve biraz zor bir döneme gireceğine delalet etmektedir. Bazı alimlere göre rüyada ceviz ağacının yıkıldığını görmek maddi ve manevi olarak biraz sıkıntı çekileceğine delalet eder. Ayrıca çalışma hayatında düşüş ve prestij kaybına uğranılacağı anlamına da gelir.

rüya tabiri arayın

a'dan z'ye rüya tabirleri