Aysima İsminin Anlamı, Özellikleri ve Detaylı İsim Analizi

'Aysima' ismi Türk Dil Kurumu'nun Kişi Adları Sözlüğü'ne göre Türkçe ve Arapça kökenli bir isim. Peki, Aysima isminin anlamı ne? Aysima ne demek? Bu yazımızda Aysima isminin anlamını, kökenini, isim analizini ve daha fazlasını detaylıca görebilirsiniz. Hazırsanız başlayalım...

Aysima İsminin Anlamı, Özellikleri ve Detaylı İsim Analizi

AYSİMA İSMİ NE DEMEK, NE ANLAMA GELİYOR?

  • İsim: Aysima
  • Cinsiyet: Kız
  • Köken: Türkçe ve Arapça
  • TDK'ye göre anlamı:  Aysima isminin anlamı için Türk Dil Kurumu'nun Kişi Adları Sözlüğü'nde şu bilgiler yer alır: Köken: Türkçe + Arapça, Cinsiyet: Kız
    Çehresi, yüzü ay gibi parlak, nurlu, ışıklı, kutlu, uğurlu olan.

 

AYSİMA İSMİNİN ANLAMI

Aysima ismi yüzü aydınlık, ay gibi parlak ışık saçan, nurlu anlamına gelen sıfattan türetilmiş bir kadın ismidir. Bunun yanı sıra uğurlu kişi anlamına da gelir.

AYSİMA İSMİNİN KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ

Aysima ismi nezaket, zarafet ve beklentiyi çağrıştırır. (Daha fazla isim önerisi için Elele'nin bebek isimleri sözlüğü ve kız bebek isimleri  sözlüğüne ve de bakabilirsiniz)

AYSİMA İSMİNE SAHİP ÜNLÜLER

Türkiye'nin ilk kadın Beyin ve sinir cerrahisi uzmanı Aysima Altınok'tur.

Aysima ismine benzeyen diğer kadın isimleri:

Ayşirin, Aysine, Aybike, Aybüke, Aylin, AlyaAsya, Afra, AryaAzra, Elya, İlya, Lina, Karya, Maya, Mina, Dila, Nisa, Derya, Fulya, Hülya, Kübra,  Leyla, Melisa, Rüya, Sena... (Daha fazla benzer isim için tıklayın: A harfi ile başlayan kız bebek isimleri)

KURAN'DA AYSİMA İSMİ GEÇİYOR MU?

Aysima ismi Kuran’da geçmemektedir. İçerdiği anlam güzelliği açısından Türkiye'de kullanılan isimler arasında yer alır.

HARF OLARAK İSİM ANALİZİ

A: Bu harfle başlayan isimler, başkalarına neler yapabileceklerini kanıtlamayı seven, entelektüel düzeyleri yüksek ve kararlı kişiliklerdir.

Y: İsmin ilk hecesinde bulunan “Y” harfi kişiye, negatif karakteristik özelliklerini çabalarıyla kendilerini başarılı kılacak özelliklere dönüştürebilme yeteneği kazandırır.

S: Bu harf içinde bulunduğu isme duygusallık katar. Yoğun duyguları nedeniyle kişinin açık bir zihinle düşünmesine mani olabilir.

İ: İsmin içinde yer alan “İ” harfinin enerjisi, kişiye davranışlarının sorumluluğunu alan, kendisine ziyadesiyle güvenen, söylemek istediğini direkt olarak söyleyen bir enerji katar.

M: Bu harf kişiye duygularını içine atan ve saklayan bir yapı getirir. Bütün harflerin içinde en az dışavurumcu olanı “M” harfidir. Pratik ve somut, katı ve duygusuzdur. Maddiyata ve şekilciliğe bağlıdır.

A: İsmin sonunda yer alan “A” harfi numerolojik olarak 1 rakamı ile eşdeğer özellikler taşır ve bu harfe sahip kişiler özgün, yaratıcılık enerjisi çok yüksek, hareketli ve kararlı kişilerdir.

İSİM NUMEROLOJİSİ

Aysima İsminin Numerolojisi: 5

ŞANS ORANLARI

Kader ★★★

Aşk ★★★★★

Sağlık ★★★★

Para ★★★★★

Aile ★★

Arkadaşlık ★★

İDEAL MESLEKLERİ

Malzeme Mühendisliği, Reklamclık, Sosyal Hizmetler veya benzerleri.

İSİM NUMEROLOJİSİNE GÖRE GENEL ÖZELLİKLERİ

5 sayısının enerjisi, kişiye özgürlük ve bağımsızlık katar. 5 sayısının özelliklerini taşıyan Elif ismindeki kişiler düşüncelerini doğrudan ifade eden, yaşamdaki iyiliği ve eğlenceyi sahiplenen, hayattan zevk almayı öncelik edinmiş kişilerdir. Yaşamın getirdiği belirsizliklere karşı güçlü adapstasyon yetenekleri sayesinde sadece kendilerine değil, hayatlarında değişiklik yapmaları gereken arkadaşlarına da destek olan kişiler olurlar.

İSİM NUMEROLOJİSİNE GÖRE AŞK HAYATLARI

Aşkta 5 sayısına sahip olan kişiler, ilişkilerinde hemen kolay kolay bağlanmayı tercih etmez. Kısıtlanmaktan ve duygularını ölçülü yaşamaktan nefret eder. Bu enerjiye sahip kişilerin partnerleri kesinlikle özgürlükçü yapıda olmalıdır. Birbirlerinin ruhunu anlayarak baskı olmadan yaşanacak aşk, 5 enerjisine sahip olanlar için, kalıcı aşk olacaktır.

HARF VE NUMEROLOJİ ÖNGÖRÜLERİ

Bir ismin başlangıç harfi, Numerolojiye göre, birinin yaşam deneyimleri, inişler ve çıkışlar ile nasıl başa çıktığının ana ipucu olan mihenk taşıdır. İsmi A ile başlayan kişiler, özgürlük aşığı ve bağımsızlıklarına aşırı düşkün, hızlı ve ani karar alma kapasiteleri çok yüksek kişiler olurlar. İsminin son harfi “A” olan kişiler, inandıkları değerlerin ve aldıkları kararların sonuna kadar arkasında duran, inatçı, kararlı kişilerdir.

AYSİMA İSMİNİN SEMBOLLERİ

İsmin Rengi:

Mavi

Mavi renkle ilişkili olan Aysima ismindeki insanlar, inançlarına tutkuyla bağlı, dürüst ve içten kişiler olurlar. Mavi rengi stres olmadan yaşanan üretkenliği sembolize eder. Mavi renginin enerjisi boğaz çakrasının enerjisiyle aynıdır. Konuşma ve dürüst ifadenin rengidir.

Şanslı Numaraları:

Bu isme sahip kişiler için uğurlu sayılar 1, 2, 10, 13 ve 35'tir.

Şanslı Günü:

Salı

Mars gezegeninin şanslı günü olan Salı, kişisel potansiyelin ve azmin sembolüdür. Hayattaki beklentilerimizi netleştirmek ve doğru karar verebilmek için en uygun günlerden biridir. Tiyatral yetenekleri sergilemek için ideal gündür.

Şanslı Ayı:

Mart

Mart ayı, cesaret, kahramanlık ve yenilenme enerjilerini içeren bir aydır. Şanslı ayı mart olan kişiler, ilham duygusuna odaklanmalı ve bu ay içerisinde kendilerine gelen ilhamı hayata geçirme yollarını aramalılardır. Mart ayı refahın ve değişim enerjisinin ayıdır.

Etiketler: #İsim Analizi