BEKÇİ: Rüyada bekçi görmek, kuvvet ve kudrette artışı belirtir. Mal sahibi olunacağına yorumlanır.

BİLARDO: Bilardo masası veya oyunu görmek, sıkıntının işaretidir.

BORAZAN: Rüyada borazan veya başka nefesli sazları çalmak, sıkıntılı bir meselenin anlaşmayla sonuçlanacağına ve tatlıya bağlanmasına işarettir. Borazan sesi işitmek, işinizde ilerlemeyi işarettir.

BERBER: Büyük uğraşlar sonucu, başarı ve şans sizinle olacak. Berberde tıraş olmak, zorlukla kazandığınız parayı olumlu işlerde kullanamayacağınıza işarettir.

BAYRAM: Zorlukların aşılacağına, huzurlu bir hayata geçileceğine, rahat ve bolluk içinde bir yaşama ulaşılacağına işarettir.

BUZAĞI: Hal ve hareketlerinizde daha temkinli olmanız gerektiğine işaret eder. Buzağı tutmak kötü olayların arkasından güzel günlerin geldiğini haber verir.

BAYILMAK: Rüyada bayılırsanız üzücü bir haber alacaksınız demektir. Bayıldıktan sonra ayılmak, haberin etkisinden çabuk kurtulup, üstesinden gelineceğinin işaretidir. Sıhhatinize dikkat etmeli ve yaşam şeklinizi değiştirmelisiniz.

BURUN: İş hayatınızda ciddi ve güzel yenilikler olacak demektir. Burnunuza bir şey kaçması parasal bir zorluğa işaret eder. Burnunuzu delmek fena giden işlerinizin bir arkadaşınızın yardımıyla yoluna gireceğine işarettir. Burnunun akması sizden üst seviyede birinden bir iyilik göreceğinize yorumlanır.

BULAŞIK: Kendinizi bulaşık yakarken görmek, çok günah işlediğinize ve sonunda günahkar olduğunuzun farkına vararak pişman olacağınıza ve tövbe edeceğinize, Allah yolundan ayrılmayarak ruhunuzu rahatlatacağınıza işarettir.

BEDDUA: Hal ve hareketlerinizdeki yanlışlıklar nedeniyle mahcup olacağınıza işarettir.